Logo konference Fires & Effects 2023

 

Konference palebné podpory „Fires & Effects“ sdružuje odborníky dělostřelectva, obranného průmyslu a vědeckých institucí a otevírá témata týkající se zavádění přelomových technologií včetně hledání cest jejich možné integrace. Letošní ročník vychází z aktuálních zkušeností použití dělostřelectva na Ukrajině a věnuje se otázkám použití dronů, digitalizovaným palbám, schopnostem integrovat palbyza hranici 40 km, stejně jako změn přístupu v provádění logistických operací dělostřelectva. Konference populárně provokativním způsobem otevře téma umělé inteligence k podpoře rozhodovacích procesů dělostřelectva, včetně právního dilematu, zda je AI oprávněna převzít kontrolu za zabití či zničení cíle. 

S ohledem na probíhající konflikt na Ukrajině budeme diskutovat o roli a schopnostech systémů nepřímé palby v budoucích operacích, stejně jako potřebu komplexního pojetí integrace dělostřelectva do C4ISTAR.

Budoucí dělostřelectvo se musí zaobírat budoucími výzvami spjatými se zaváděním přelomových technologií, inteligentní munice, správou dat, automatizací a softwarovou podporou rozhodovacích procesů. Musí reflektovat dynamicky se rozvíjející schopnosti budoucích protivníků a hledat vhodná protiopatření.

Kritickou schopností i nadále zůstává oblast zaměnitelnosti dělostřelecké munice a složitost celkového logistického řetězce.

Letošní ročník propojí armádní, vědeckou i průmyslovou komunitu a pevně věřím, že napomůže řešení nejaktuálnějších výzev dělostřelectva. Těším se na shledání.

Náčelník dělostřelectva AČR

Plukovník gšt. Ing. Marcel Křenek

Témata a řečníci

 

 

 

Generální partner

 

 

 

 

Partneři

 

Galerie